Prof. Thomas Sargent

Gość Specjalny VIII Kongresu w partnerstwie z Grupą PZU

Thomas J. Sargent jest profesorem ekonomii na Uniwersytecie w Nowym Jorku.

W 2011 roku został nagrodzony Nagrodą Nobla w dziedzinie ekonomii, przyznaną mu wspólnie z Christopherem Sims z Uniwersytetu w Princeton, za empiryczne badania zdarzeń, ich przyczyn oraz ich wpływ w makroekonomii.

Uzyskał stopień licencjata na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, zdobywając medal jako najwybitniejszy student w klasie absolwentów rocznika 1964. W 1968 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego na Harvardzie. Posiada tytuł profesora ekonomii Uniwersytetu w Minnesocie, profesora na Uniwersytecie Davida Rockefellera w Chicago i profesora ekonomii na Uniwersytecie Donalda Lucasa w Stanford, w Kalifornii.

Od 1987 roku, profesor Sargent jest starszym członkiem w Hoover Institution. Jest również członkiem Narodowej Akademii Nauk, American Academy of Arts and Sciences i Stowarzyszenia Ekonometrii.

Był przewodniczącym Amerykańskiego Stowarzyszenia Ekonomii, Stowarzyszenia Ekonometrii i Stowarzyszenia Dynamiki Gospodarczej.

W swoim przemówieniu, które wygłosił odbierając Nagrodę Nobla w Sztokholmie, opisał samego siebie jako osobę, która chciałaby zrozumieć w jaki sposób rządy i rynki mogą używać statystyki i teorii ekonomii do poprawy życia ludzi.

Inni prelegenci

Poznaj inne osoby będące częścią projektu